Aktualności

Premier wydał oświadczenie w sprawie Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego

www.facebook.com/kancelaria.premiera/videos

Premier Mateusz Morawiecki odniósł się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Prezes Rady Ministrów powiedział:

„O co toczy się spór? Warto zadać sobie pytanie o co toczy się spór? Czy jest to spór o danie prawa do życia dzieciom z zespołem Downa, czy jest to spór o niczym nieskrępowaną aborcję. Bo od odpowiedzi na te pytania właśnie zależy stosunek do tego do tego, jak reagujemy na tę sytuacje, z którymi mamy do czynienia, na tę dyskusję, która tak rozgorzała, która jest tak gorąca.”

Premier podkreślił również, że wolność wyboru jest kwestią fundamentalną. Jednak, żeby zrealizować wolność wyboru trzeba żyć i wolność wyboru jest ograniczona podstawowym prawem do życia.  

„Godność jest tą niezbywalną wartością, również wartością konstytucyjną wartością, która leży u podstaw bardzo wielu naszych wyborów, bardzo wielu naszych zachowań. Trzeba żyć żeby móc w ogóle wybierać”

– powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Prezes Rady Ministrów zaapelował również o powstrzymanie się od aktów agresji oraz oświadczył, że nie ma przyzwolenia na ataki na świętości, ludzi, kościoły oraz na prawo do realizowanych przez nich wartości.

Warto podkreślić, że Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego nie dotyczy w żaden sposób innych przypadków aborcji (zagrożenie życia matki, gwałt, kazirodztwo i przypadki letalne).

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.