Skierniewice

Za nami 2 edycja Skierniewice Road Race [ZDJĘCIA]

fot. Zbigniew Kowalski

W ostatni weekend września w Skierniewicach odbyła się druga edycja Skierniewice Road Race. To trzyetapowe zawody, których rozmach jest zasługą śmiałej wizji Cezarego Zamany. Najpierw kolarze zmierzyli się w dynamicznej czasówce, startując w 30-sekundowych interwałach. Trasa charakteryzowała się tym, że pozornie płaska, miała w kilku fragmentach lekkie, ale dające się odczuć nachylenia. To, w połączeniu z ostrymi zakrętami i wiejącym znienacka wiatrem, czyniło otwarcie Skierniewice Road Race wyjątkowo ciekawym.

Także w sobotę zawodnicy wystartowali w ulicznym kryterium. Natomiast w niedzielę peleton zameldował się przy skierniewickim Parku Miejskim.

– To druga odsłona skierniewickiego ścigania się. Mimo wymagającego formatu, przeznaczonego dla kolarzy potrafiących utrzymać formę przez cały sezon, widzę niesłabnące zainteresowanie tą imprezą. Wprowadzone w tej edycji zmiany, czyli przede wszystkim bardziej widowiskowa trasa kryterium dodały zawodom świeżości – zaznacza Cezary Zamana. _ Dziękuję tutejszym miłośnikom kolarstwa za pomoc w przygotowaniu zawodów, przede wszystkim dla prezydenta Skierniewic Krzysztofa Jażdżyka oraz skierniewickiego starosty Mirosława Beliny. Obaj koordynowali pracę nad zawodami, swoją życzliwością oraz zaangażowaniem ułatwiając pokonanie organizacyjnych wyzwań. Cieszę się też z możliwości współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Skierniewicach.

Z twórcą Skierniewice Road Race można było spotkać się także podczas strefy kibica zorganizowanej z okazji kolarskich mistrzostw świata w Yorkshire. Wspólne oglądanie zmagań najlepszych zawodowców z całego globu stanowiło dodatkowy smaczek dwudniowej imprezy w Skierniewicach.

Równie dobrze co dorośli bawiły się także dzieci. W niedzielę dla przedszkolaków zorganizowano darmowe zawody z Rybką MiniMini. Na bezpiecznej, sprawiającej mnóstwo frajdy trasie ścigało się 70 dzieci. Każde z nich powróciło do domu z pamiątkowym dyplomem oraz zdjęciem z popularną bajkową postacią.

Współorganizatorami i partnerami byli wyścigu byli: Urząd Miasta Skierniewice, Starostwo Powiatowe w Skierniewicach, Urząd Gminy Skierniewice, a także firmaElin-Geslan.

fot. Zbigniew Kowalski

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.