Łowicz

Rozpadła się koalicja rządząca w Radzie Miejskiej w Łowiczu

Burmistrz Łowicza Krzysztof Kaliński stracił większość w radzie miejskiej. Zaistniała sytuacja jest wynikiem odejścia ze stanowiska wiceburmistrza Mariusza Siewiery i wyjścia z koalicji jego ugrupowania “Łowickie.pl”.
Mariusz Siewiera ze stanowiska odchodzi po ośmiu miesiącach. Powodem, jak mówi, jest pomijanie go w decyzjach dotyczących podległych mu wydziałów, a także problemy z przepływem informacji w urzędzie:

Na zwołanej w tym tygodniu konferencji prasowej członkowie stowarzyszenia poinformowali o powodach wystąpienia z miejskiej koalicji rządzącej. Mówi Robert Wójcik, szef Klubu Radnych Łowickie.pl:

Drugim znamiennym przykładem zdaniem Roberta Wójcika, jest rezygnacja z wprowadzenia bonu żłobkowego. Członkom Łowickie.pl nie podobają się również ostatnie kadrowe decyzje personalne:

PO wyjściu z koalicji rządzącej ugrupowania “Łowickie.pl” burmistrz traci większość w radzie. Pozostaje mu 7 radnych wybranych z komitetu “Łączy nas Łowicz”, z którego startował na burmistrza oraz 3 z Porozumienia Łowickiego, które udzieliło mu poparcia.
W opozycji będzie miał 11 radnych – 6 z Prawa i Sprawiedliwości i 5 z “Łowickie.pl.”

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.