Łowicz

Premier Mateusz Morawiecki gościł w zakładzie Maspex w Łowiczu

W Łowiczu wczoraj gościł Premier Mateusz Morawiecki. Była to trzecia wizyta Szefa Rządu w mieście w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Tym razem Premier był gościem w zakładzie produkcyjnym spółki ZPOW Agros Nova. Jest on częścią Grupy Maspex Wadowice jednej z największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej z branży spożywczej. Premier Morawiecki podkreślił, że to firma, która może konkurować z najlepszymi w Europie.

Na spotkaniu z dziennikarzami Premier mówił o wzroście minimalnego wynagrodzenia za pracę. Od 2020 r. będzie ono wynosiło 2600 zł, a od 1 stycznia 2021 r. – 3000 zł.
Rząd we wtorek rozpatrywał projekt rozporządzenia w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2020 r.
Podczas zwołanej w zakładzie konferencji prasowej premier mówił też o podniesieniu najniższej pensji i planowanej redukcji składek ZUS dla przedsiębiorców.

Premier Morawiecki zapowiedział też zwiększenie wysokości obrotów firm, które będą mogły rozliczać się z fiskusem przez ryczałt, a także uproszczenie kontaktów przedsiębiorstw z urzędem skarbowym.
Podczas spotkania prezes Grupy Maspex Krzysztof Pawiński mówił o wyzwaniach i prawie budowlanym, które utrudnia inwestycje.

W ubiegłym roku zakończyła się rozbudowa zakładu w Łowiczu. Powstała nowa hala na której zainstalowano nowoczesne linie produkcyjne obecnie trwa rozbudowa części magazynowej i zaplecza logistycznego. Wartość prowadzonych tu inwestycji to ok. 330 mln zł. Jest to też największy pracodawca w Łowiczu. Zatrudnia ok. 500 osób.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.