Łowicz

Cztery godziny stania w kolejce żeby złożyć wniosek w PGE w Łowiczu

Przynajmniej cztery godziny. Tyle wynosi czas oczekiwania na złożenie wniosku w Biurze Obsługi Klienta PGE Obrót S.A. przy ul. Mostowej w Łowiczu. Wniosek muszą złożyć mali i mikroprzedsiębiorcy, którzy nie chcą płacić wyższych rachunków za energie elektryczną.
Obowiązek złożenia stosownych oświadczeń wynika z zapisów tzw. ustawy o cenach prądu, która weszła w życie pod koniec czerwca tego roku.
Mali i mikroprzedsiębiorcy, ale również szpitale, jednostki samorządu terytorialnego czy uczelnie wyższe muszą złożyć do przedsiębiorstw energetycznych oświadczenie, które będzie podstawą do utrzymania w drugiej połowie 2019 roku cen energii elektrycznej w wysokości obowiązującej w dniu 30 czerwca 2018 r. W rozmowie z Radiem Victoria, osoby stojące w kolejce nie kryły zniesmaczenia całą sytuacja:

Ministerstwo Energii, informuje, że ustawowy termin na złożenie oświadczenia upływa 27 lipca. Oświadczenia złożone 29 lipca również będą akceptowane.
Jutro ( w sobotę) wszystkie Biura Obsługi Klienta, w tym placówka w Łowiczu, będą otwarte w godzinach od 8 do 12. W poniedziałek, do godziny 20.00.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.