Łowicz

Policja zapobiegła ustawce pseudokibiców

Policjanci z Wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców KWP w Łodzi namierzyli blisko 70 mężczyzn związanych z bojówkami dwóch zwaśnionych klubów z Łodzi i Warszawy. Choć twierdzili oni, że przyjechali do lasu na …trening piłki nożnej mieli przy sobie dość nietypowe jak na tę dziedzinę sportu akcesoria jak chociażby rękawice do walk, kastety czy też ochraniacze na szczęki. Policjanci są przekonani, że w porę zapobiegli konfrontacji „kiboli” i już kierują wnioski o ukaranie do sądu.
W czwartek we wczesnych godzinach rannych mieszkańców gminy Bielawy w powiecie łowickim zaniepokoił widok kilkunastu samochodów wjeżdżających na leśną drogę. Przekazali te informacje na numer alarmowy 112. Zgłoszenie trafiło także do policji. Ponieważ istniało podejrzenie, że może to mieć związek z aktywnością pseudokibiców czyli tzw. ustawką w działania oprócz miejscowej policji włączyli się policjanci z Wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców KWP w Łodzi.
W okolicach kompleksu leśnego przy A1, wokół wsi w gminie Bielawy, na polanie, zauważono kilkanaście samochodów oraz kilkudziesięciu mężczyzn ubranych w stroje sportowe z emblematami jednego z łódzkich klubów piłkarskich i rękawice do walk MMA. Wszystko wskazywało na przygotowania do konfrontacji siłowej.

Funkcjonariusze wylegitymowali i sprawdzili 45 mężczyzn w wieku od 24 do 40 lat , mieszkańców woj. łódzkiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.
W pojazdach, którymi przyjechali ujawniono rękawice do walk, kastety, ochraniacze na szczęki oraz emblematy świadczące o przynależności do środowiska pseudokibiców jednego z łódzkich klubów piłkarskich. Część z nich odpowie przed sądem za popełnione wykroczenia.

W tym samym czasie policjanci w okolicy ujawnili również jadących najprawdopodobniej w to samo miejsce zantagonizowanych pseudokibiców jednego z klubów piłkarskich z Warszawy. Kilka pojazdów zostało namierzonych na okolicznych drogach. Wylegitymowano blisko 20 mieszkańców stolicy w wieku od 27 do 41 lat. Ubrani byli jednolicie w stroje z emblematami klubowymi identyfikującymi ich z pseudokibicowską bojówką. Wśród tej grupy byli zawodnicy MMA zrzeszeni w zawodowych federacjach sportów walki i walczących na organizowanych przez nich galach sztuk walki.

(zdjęcia: KWP Łódź)

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.