Łowicz

140-lat OSP w Łowiczu

W Łowiczu Jednostka OSP świętowała dzisiaj (16 czerwca) 140-lecie istnienia. Uroczyste obchody rozpoczęły się Mszą św. w kościele Ojców Pijarów. Eucharystii przewodniczył Biskup Wojciech Osial. Następnie druhowie z OSP, goście, także orkiestra strażacko-harcerska z Uniejowa, przeszli na muszlę koncertowa na Błoniach.
OSP w Łowiczu została odznaczona przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP medalem honorowym im. Bolesława Chomicza. To najwyższe odznaczenie przyznawane druhom w Polsce.
W tej części uroczystości wręczone zostały również złote, srebrne i brązowe medale za Zasługi dla Pożarnictwa, a także Odznaczenia „Wzorowy Strażak”.
Nastąpiło też oficjalne przekazanie strażakom średniego wozu bojowego marki Man. Jest to piąty samochód gaśniczy wykorzystywany przez strażacką jednostkę,. Prezesem OSP w Łowiczu jest Marek Przyżycki. Jednostka liczy 84 druhów.
Niedzielną imprezę uświetnił koncert orkiestry dętej ZHP-OSP z Uniejowa oraz występ Zespołu Pieśni i Tańca „Solczanie” z Solecznik na Litwie.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.