Skierniewice

Sukcesy drużyny SkierVelo [ZDJĘCIA]

Drużyna SkierVelo, po kilku kontrolnych startach w tym roku, rozpoczęła szosowy sezon kolarski 2019. 12 maja ruszyła w Głownie karuzela cyklu wyścigów Road Tour, organizowanych przez          znanego kolarza Cezarego Zamanę. To właśnie na sukcesy w tej serii, której finał odbędzie się w ostatni weekend września w Skierniewicach, liczą kolarze skierniewickiego zespołu.

Głowno Gold Race, bo tak nazywa się wyścig po drogach Głowna i okolic, organizowany jest               od pięciu lat i urósł do rangi jednej z bardziej prestiżowych imprez kolarskich między Łodzią               a Warszawą. O jej wyjątkowości i prestiżu świadczy fakt, że dokładnie po tych trasach, swoją               formę do Tour De France szlifował znany polski kolarz – Dariusz Baranowski. To właśnie on,               obok Cezarego Zamany, jest współorganizatorem i głównym promotorem ścigania w tych           okolicach.

 Na starcie tegorocznego wyścigu zobaczyć można było wielu byłych znanych kolarzy,           medalistów mistrzostw Polski, Europy oraz zdobywców medali olimpijskich, a obok nich w            szranki stanęli amatorzy z całego kraju. Rywalizacja tradycyjnie podzielona była na dwa            dystanse – ½ Pro (56km) i Pro (100km). Na krótszym dystansie SkierVelo reprezentowała silna drużyna złożona z Arkadiusza Falkowskiego, Jędrzeja Lenarcika, Roberta Lorenca, Rafała Michalskiego oraz Macieja Sobkiewicza. Reprezentantem drużyny na dystansie Pro był Mateusz Kazimierczak.

Wyścig dla skierniewickiej drużyny zakończył się dużymi sukcesami. Jędrzej Lenarcik, po           efektownym finiszu z peletonu, ukończył rywalizację na dystansie ½ Pro na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej oraz drugim miejscu w klasyfikacji zawodników w wieku 30-39 lat.             Mateusz Kazimierczak, po długiej ucieczce uformowanej już na dziesiątym kilometrze          rywalizacji, dojechał jako dwunasty zawodnik klasyfikacji generalnej dystansu Pro i jako           pierwszy zawodnik kategorii wiekowej zawodników w wieku 20-29 lat.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.