Łowicz

Policja odnalazła skradzione motocykle

Łowiccy policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami drogich motocykli i odzyskali sześć ekskluzywnych i rzadkich jednośladów wartych ponad ćwierć miliona złotych. Kryminalni zatrzymali sześciu mężczyzn narodowości polskiej i ukraińskiej, z których trzech tymczasowo aresztowanych przebywa już w więzieniu, a kolejnych trzech paserów usłyszało zarzuty.
Policja otrzymała zgłoszenie o nocnym włamaniu, do garażu na osiedlu Bratkowice 4 kwietnia. Łupem złodziei padły cztery prawie nowe i bardzo drogie, ekskluzywne motocykle: ducati, indian motocycle scout bobber, bmw oraz kawasaki warte ponad 250.000 zł.
Skrupulatne działania w tej sprawie doprowadziły kryminalnych na trop złodziei mieszkających w powiecie poddębickim. Szybko okazało się również, że w tamtym rejonie mogą być ukryte skradzione jednoślady.
Wspólnie z kryminalnymi z Poddębic, 16 kwietnia policjanci z Łowicza weszli na teren dwóch wytypowanych wcześniej posesji. Podczas przeszukania jednej z nich, w stodole znaleźli trzy z czterech skradzionych w Łowiczu motocykli.
Pojazdy były przykryte plandeką i belkami słomy. Na tej posesji został zatrzymany pierwszy z paserów, który ukrył skradzione jednoślady. Tego dnia policjanci zatrzymali również dwóch mężczyzn, którzy brali bezpośredni udział w kradzieży motocykli. 17 kwietnia zatrzymani zostali kolejni trzej mężczyźni: dwóch włamywaczy i pasera. Policjanci odnaleźli czwarty, skradziony z garażu w Łowiczu motocykl.
Jak się okazało złodzieje kradli jednoślady nie tylko na terenie powiatu łowickiego, bowiem śledczy znaleźli i zabezpieczyli kolejne dwa motocykle typu cross, skradzione wcześniej na terenie kraju.
Dotychczas zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszało trzech zatrzymanych: 31-latek oraz dwóch 43-latków z powiatu poddębickiego, którzy decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Trzech kolejnych zatrzymanych mężczyzn: 61 i 40 latek z powiatu poddębickiego oraz 23 letni obywatel Ukrainy usłyszało zarzuty paserstwa, za które grozi im 5 lat więzienia. Mężczyźni zostali objęci dozorem i mają orzeczony zakaz opuszczania kraju.
Złodziejom grozi kara 10 lat więzienia.

(zdjęcie KPP Łowicz)

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.