Skierniewice

6. Diecezjalny Dzień Kobiet [PROGRAM]

Już w sobotę, 2 marca po raz 6. w Skierniewiach odbędzie się doroczne spotkanie pań z całej Diecezji Łowickiej. W tym roku będzie odbywało się pod hasłem: “Jestem Kobietą – Lubię to! – Uczennice Miłości”.

Spotkanie otworzy uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby w parafii św. Jakuba Apostoła w Skierniewicach o godz. 9.30. Po raz drugi po mszy zostaną wręczone statuetki Anioła Dobroci samorządom i osobom, które wspierają to wyjątkowe spotkanie. Przypomnijmy w roku ubiegłym statuetkę odebrał m.in. Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

Nowością tegorocznego spotkania jest zmiana miejsca, w którym odbywać się będzie część wykładowo-rekreacyjna. Po Mszy św. uczestniczki spotkania przeniesą się do hali sportowej nr 2 przy ul. Pomologicznej 8. Na przybyłe do Skierniewic niewiasty czekać będzie wiele niespodzianek, prezentów i atrakcji.

Organizatorzy wychodząc naprzeciw młodym mamom, postanowili przygotować specjalną salę dla dzieci, w której maluchy będą mogły bawić się, odpoczywać, oglądać bajki i twórczo spędzać czas z animatorami. Więcej będzie też stoisk, a także miejsc, w których będzie można odpocząć i… zrobić sobie zdjęcie retro.

Także w tym roku DDK towarzyszyć będzie akcja charytatywna. Uczestniczki spotkania powinny zabrać ze sobą, kawałek ciasta, a także prezent (nowy) dla dzieci z ubogich rodzin, domów dziecka i przedszkoli. W ten sposób po raz drugi DDK włączy się w akcję dobroczynną – Dzieło Dzielnych Kobiet.

Szczegółowy program VI Diecezjalnego Dnia Kobiet

 9.30 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby i nabożeństwo dziękczynne w kościele św. Jakuba w Skierniewicach,
10.45-11.15 – przejazd uczestniczek do hali sportowej nr 2 przy ul. Pomologicznej 8 w Skierniewicach,
11.15-11.40 – powitanie uczestniczek, wprowadzenie, życzenia od włodarzy miast i gmin,
11.40-12.30 – wykład ks. dr. Adama Pawlaszczyka “Maryja – nauczycielka miłości”,
12.30-13.30 – wykład Joanny Bątkiewicz-Brożek “Kobiety w wizji ks. Dolindo Ruotolo”,
13.30-14.30 – przerwa na zupę, kawę i ciasto,
14.30-15.00 – świadectwo jednej z uczestniczek,
15.00-15.45 – czas na kobiety z pasją,
15.45-16.45 – koncert Patrycji Modlińskiej i Roberta Osama,
16.45-17.45 – zakupy, zdjęcia, rozmowy.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.