Sochaczew

20 mln zł na rozwój ENERGOP-u

fot.: arp

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. kwotą 20 mln zł dokapitalizowała ENERGOP Sp. z o. o. Sochaczewska firma otrzymane środki przeznaczy na inwestycje w sektorach strategicznych dla polskiej gospodarki: energetycznym, petrochemicznym, offshore, konstrukcji stalowych i atomowym.

ENERGOP to firma mająca swoją główną siedzibę w Sochaczewie i specjalizuje się ona głównie w produkcji kompletnych rurociągów oraz rurociągów przesyłowych dla energetyki, przemysłu petrochemicznego, gazowego i chemicznego, a także dla budownictwa przemysłowego oraz przemysłu wydobywczego (platformy wiertnicze). 20 mln zł dokapitalizowania dla ENERGOPu pozwoli m.in. na rewitalizację parku maszynowego oraz realizację kontraktów dla kluczowych klientów.

fot.: arp

Poszerzenie parku maszynowego o nowoczesny sprzęt umożliwi wzrost zdolności produkcyjnych o 25%.  Zgodnie z przyjętą strategią ENERGOP w najbliższych latach zamierza koncentrować się na dalszym rozwoju skali działania w zakresie: prefabrykacji rurociągów, produkcji zbiorników, cystern i pojemników metalowych do zastosowań przemysłowych, szczególnie dla sektorów przemysłu ciężkiego, produkcji wytwornic pary do zastosowań przemysłowych oraz konstrukcji metalowych. Spółka planuje także dalszą ekspansję zagraniczną. Już dziś wśród jej odbiorców dominują rynki zagraniczne. Ich udział w łącznych obrotach spółki w ostatnich latach wahał się w granicach 60-70%. Najwięcej ENERGOP sprzedaje do Belgii, Holandii i Szwajcarii i Niemiec.

fot.: arp

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.) to spółka Skarbu Państwa, działająca w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju.

źródło: arp

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.