Skierniewice

Mikołajkowe atrakcje w mieście [PROGRAM]

Magda Grajnert

Już 6 grudnia po raz pierwszy w Skierniewicach wyruszy marsz Mikołajów. Wydarzenie organizuje Młodzieżowa Rada Miasta. Marsz rusza o godz. 16:30 z Placu Dworcowego, następnie będzie przechodził ulicami Sienkiewicza, Konstytucji 3 Maja i Gałeckiego, aż do Rynku, gdzie punktualnie o godz. 17 odpalone zostaną świąteczne iluminacje.

Kulminacyjnym punktem będą atrakcje na płycie Rynku. Będą koncerty i Mikołaj z upominkami.

Mikołajkową ofertę ma też Miejski Zakład Komunikacji, który uruchamia Mikołajowe Autobusy. Będą kursować na linii nr 10 w godz. 7:30-11:30 oraz na linii nr 7 w godz. 12:30-15:00. Grzecznym pasażerom Mikołajka i jej pomocnik Lew eMZeteK będą rozdawać słodkości.

Dzień później, 7 grudnia Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na Mikołajki na sportowo. O godz. 9:00 rozpocznie je Turniej Szkół Podstawowych w dwa ognie oraz mecz pokazowy pomiędzy pracownikami OSiR-u i Urzędu Miasta Skierniewice.

O godz. 11:00 OSiR zaprasza na przebierany Bal Mikołajkowy dla dzieci i młodzieży (mile widziane przebrania). W programie nie zabraknie także atrakcji dodatkowych: animacji tanecznych, warsztatów artystycznych, żywych maskotek, strefy zabaw Playmobil, loterii z nagrodami, wyborów Króla i Królowej balu oraz występu niezwykle utalentowanych tancerzy z Akademii Tańca 4-10. Wstęp bezpłatny!

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.