Łowicz

Łódzkie Pełne Kultury

Łódzki Dom Kultury, w Teatrze Wielkim w Łodzi zorganizował konferencje podsumowującą projekt ,,Łódzkie Pełne Kultury”.
W konferencji wzięli udział Zbigniew Ziemba, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, Jacek Sokalski, Dyrektor Łódzkiego Domu Kultury, Krzysztof Marciniak, Zastępca Dyrektora ds. artystycznych Teatru Wielkiego oraz Tomasz Bęben, Dyrektor Naczelny Filharmonii.
„Łódzkie pełne kultury” to już II edycja, która trwała od września tego roku.
Mówi Wicemarszałek Województwa Zbigniew Ziemba:

Uczestnicy w trakcie zajęć np. w Teatrze Wielkim poznawali etapy powstawania spektaklu, w Filharmonii Łódzkiej uczono się gry na perkusji, wiolonczeli czy skrzypcach, a w Muzeum Włókiennictwa można było poznać zasady kolekcjonerstwa.

Projekt zakładał umożliwienie mieszkańcom oddalonych od stolicy regionu miejscowości dostępu do ważnych instytucji kultury: Filharmonii Łódzkiej, Teatru Wielkiego, Centralnego Muzeum Włókiennictwa. Mówi Jacek Sokalski Dyrektor w Łódzkim Wojewódzkim Domu Kultury.

Osoby, które wzięły udział w projekcje poza tym, że szkoliły się na bezpłatnych warsztatach edukacyjnych i animacyjnych, uczestniczyły także w trzech wydarzeniach artystycznych. Mówi Mówi Krzysztof Marciniak

Mówił Tomasz Bęben
Filharmonia Łódzka, Centralne Muzeum Włókiennictwa i Tatr Wielki w Łodzi przygotowały zajęcia edukacyjne przeznaczone dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty dla nauczycieli.
„Łódzkie pełne kultury” zostało dofinansowane w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.