Skierniewice

Obchody Święta Niepodległości w Skierniewicach [PROGRAM]

W niedzielę, 11 listopada na placu św. Floriana przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej zostanie odsłonięta tablica poświęcona strażakom ochotnikom.

O godz. 11.11 Młodzieżowa Rada Miasta zaprasza w okolice zjeżdżalni nad zalewem Zadębie, gdzie odśpiwany będzie hymn narodowy.

O godz 11.00 w parafii wojskowej pw. Wniebowzięcia NMP zostanie odprawiona msza święta w intencji ojczyzny. W południe uczestnicy wydarzeń odśpiewają hymn Polski. Z koncertem wystąpi chór Samorządowej Szkoły Muzycznej pod dyrekcją Sławomira Trochonowicza.

Od godz. 12:30 oficjalne delegacje złożą kwiaty pod pomnikiem Niepodległości. Zaprezentowany zostanie również historyczny sztandar Związku Byłych Ochotników Armii Polskiej 1914-1921 Oddział Skierniewice. Na mieszkańców będzie też czekała wojskowa grochówka, która będzie serwowana na Placu Jana Pawła II.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Skierniewicach organizuje 3 formuły biegów z okazji Święta Niepodległości. O godz. 9.00 ruszają dzieci i uczniowie, o godz. 12.30 zaplanowano bieg główny na 5 km wokół zalewu Zadębie. Dla miłośników nordic walking jest taka sama trasa do pokonania.

Jak co roku będzie można świętować 11 listopada na sportowo biorąc udział w kolejnym już biegu niepodległości. Od godz. 9:00 rano będziemy dopingować najmłodszych biegaczy. Następnie o godz. 12:30 odbędzie się bieg główny (na ten moment zapisało się prawie 120 biegaczy), a chętni będą mieli do pokonania 5 kilometrowy odcinek alejkami Zalewu Zadębie. Miłośnicy nordic walking także mają do pokonania taki odcinek.

O 1.00 w nocy ruszy sztafeta, drużyny składające się z 10 zawodników przebiegną w sumie 100 kilometrów.

Biuro zawodów zlokalizowane będzie w okolicy ul. Konwaliowej i będzie czynne od 9 do 11.30. Udział w biegach jest bezpłatny.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.