Łowicz

Grzegorz Schreiber nowym Marszałkiem Łódzkiego

Grzegorz Schreiber został wybrany Marszałkiem Województwa Łódzkiego.
Na kandydata Prawa i Sprawiedliwości zagłosowało 17 radnych.  Opozycyjna część rady w geście protestu, nie brała udziału w głosowaniu. Kilkugodzinne obrady przerodziły się w kłótnię. Zaproponowana przez opozycję na marszałka – Joanna Skrzydlewska, wycofała swoją kandydaturę z głosowania. PiS zgłosił wniosek formalny o przejście do głosowania bez zadawania pytań kandydatom i bez dyskusji. Na to nie chciała zgodzić się opozycja złożona z radnych Koalicji Obywatelskiej i PSL.

Mówiła Radna Koalicji Obywatelskiej i PSL Joanna Skrzydlewska.
Zdaniem radnego PiS Piotra Adamczyka opozycja robiła wszystko, żeby obrady zamienić w polityczną przepychankę, a dyskusja nad kandydaturami byłaby do tego najlepszą okazją.

Obradom sejmiku na sali przysłuchiwała się Joanna Kopcińska, która jest szefową łódzkich struktur PiS, a także Antoni Macierewicz, szefujący strukturom PiS w okręgu piotrkowskim.

Grzegorz Schreiber, w swoim pierwszym wystąpieniu po wyborze podkreślił, że chce prowadzić “politykę otwartego dialogu” i pomóc regionowi łódzkiemu w zajęciu właściwej pozycji na mapie Polski.

Mówił Marszałek Grzegorz Schreiber.
Pierwszą decyzją radnych podczas inauguracyjnej sesji nowej kadencji był wybór przewodniczącego sejmiku. To stanowisko objęła wybrana z list PiS radna Iwona Koperska, która była jedną z dwóch kandydatów do pełnienia tej funkcji. Radni PSL i KO zgłosili wspólnie Marka Mazura (PSL).

Za wyborem Iwony Koperskiej w tajnym głosowaniu było 17 radnych, a za Markiem Mazurem zagłosowało 16 radnych. Do 33-osobowego sejmiku woj. łódzkiego PiS wprowadził 17 radnych, Koalicja Obywatelska – 12, a PSL – 4.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.