Łowicz

Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach 1 i 2 listopada [REGION]

W związku z  Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zmarłych w Łowiczu przy nekropoliach zmiany w organizacji ruchu zostają wprowadzone już 31 października po południu. Policjanci będą kierować ruchem drogowym, a także wskazywać na pobliskie parkingi. Jeżeli istnieje taka możliwość, na cmentarz lepiej podjechać komunikacja miejską niż własnym samochodem. Jeżeli zdecydujemy się na własny transport, warto zapoznać się ze zmianami, które zostają wprowadzone.Z Komedy Powiatowej Policji w Łowiczu mówiła podkomisarz Urszula Szymczak Oficer Prasowy. Policja apeluje również do kierowców, aby samochody pozostawiać w miejscach, gdzie nie zabraniają tego przepisy oraz gdzie nie stwarzamy zagrożenia w ruchu.

W Sochaczewie zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach również zostały wprowadzone we wtorek.Mówiła Agnieszka Dzik Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

W Żyrardowie wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu drogowego w ulicach sąsiadujących z cmentarzem parafialnym. Obowiązują one od dziś od godziny 6:00 do 1 listopada do godziny 21:00 .
Mówi Piotr Kierzkowski z Wydziału Promocji UM Żyrardowa :Dla osób korzystających z parkowania pojazdów na terenie działki przy ulicy Spokojnej, preferowany jest wjazd od strony ulicy Kacperskiej w jak najdalszej odległości od ulicy Spokojnej.
Szczegółowe informacje wraz z mapką wprowadzonych zmian dostępne są na witrynach miejskich.

W Kutnie zmiany w organizacji ruchu w okolicach cmentarza parafialnego zostały wprowadzone już 30 października. Kolejne zmiany zostaną wprowadzone 31 października. Kierowcy muszą uważnie obserwować znaki i stosować się do zaleceń- więcej o tym Renata Jastrzębska:Przy cmentarzu w Rawie Mazowieckiej zmiany w organizacji ruchu zaczną obowiązywać najpóźniej 1 listopada rano. Kierowcy patrzcie na znaki – to najlepsza wskazówka jak jeździć.
Mówi Marcin Szpakowski, Kierownik Ogniwa Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej.Z ulic Solidarności i Cmentarnej będzie można skręcić tylko w prawo, a z ulicy Tomaszowskiej nie będzie można skręcić w lewo w ulicę cmentarną.

Kierowcy, którzy planują 1 listopada odwiedzić nekropolię przy ul. Kozietulskiego w Skierniewicach, po utwardzeniu przez miasto terenu przed cmentarzem, nie powinni mieć problemów z zaparkowaniem samochodu. Trudniejsza sytuacja jest przy Cmentarzu Miejskim, dlatego tylko tego dnia kierowcy będą mogli zostawić auta na ścieżce pieszo-rowerowej przy ul. Strobowskiej.
W Skierniewicach zmiany w organizacji ruchu w okolicach nekropolii zaczną obowiązywać już 31 października, od godziny 22.00 i będą aktualne do 1 listopada, też do godziny 22.00.


Mówił Przemysław Rybicki, Rzecznik Skierniewickiego Urzędu Miasta. Warto rozważyć skorzystanie z autobusów miejskich, jutro przejazdy są darmowe.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.