Żyrardów

Prezydent Żyrardowa zatrzymany przez CBA

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dzisiaj prezydenta Żyrardowa – Wojciecha J. i dwóch biznesmenów z województwa zachodniopomorskiego.
Chodzi m.in. o ustawianie przetargów na ponad 1,5 mln złotych na sprzedaż nieruchomości w Rewalu i nieruchomości będących w użytkowaniu wieczystym Żyrardowa.
Jak poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne, akcję przeprowadzili agenci z delegatury w Warszawie. Śledztwo jest wielowątkowe, mówi Piotr Kaczorek z Centralnego Biura Antykorupcyjnego

CBA podało, że trzy zatrzymane osoby usłyszą zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Urząd miasta w Żyrardowie po południu wydał stosowne oświadczenie. Rzecznik prasowy Piotr Kieszkowski informuje, że urząd miasta funkcjonuje normalnie a prowadzone w urzędzie czynności realizowane na wniosek prokuratury są częścią trwającego postępowania.

Wojciech J. prezydentem Żyrardowa jest od 2014 r. W wyborach samorządowych startował jako kandydat bezpartyjny, wcześniej był radnym reprezentującym Prawo i Sprawiedliwość.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.